marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W branży jubilerskiej mamy dużo firm. Co je łączy? Po pierwsze metale, jakie wykorzystują do tworzenia swoich wyrobów, a także jakimi kamieniami je zdobią. Teraz skierujemy naszą uwagę na dodatki. Podzielimy je i krótko opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają najczęściej robione krzemionki z piasku, a jaśniej z ołowiowego szkła. Projektanci z reguły wykorzystują je w tańszych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim wyróżnia się wysokim stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje również znacznie cięższe od szkła powszechnego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego szkła pozostaje austriacka marka Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny najczęściej używany element ozdobny. Kamień ten wytwarza się od początku do końca syntetycznie. Jest niebywale twarda, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie ta imitacja diamentu popularny jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną zaletą jest niska cena.

Szlachetne Kamienie pozostają najdroższe z dodatków upiękniających metale szlachetne. Znamy ich na świecie całkiem dużo. Jednak teraz skoncentrujemy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| szlachetna odmiana minerału – berylu. Dla amatorów, to ten zielony. Cieszy się popularnością jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje zadziwiająco gęsty, ale także łupliwy.

Rubiny są nieomalże najdroższym kamieniem, co więcej pochodzą z gatunku korundu. Znane są z ponadprzeciętnej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach często można zaobserwować głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w jubilerstwie. Symilarnie do szafirów należą do grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba jubilerów wytwarza go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać stosunkowo krótko. Są najtwardsze z pośród naturalnych minerałów i także najwięcej warte.

Opisaliśmy główne wykończenia używane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan